UWAGA! BARDZO WAŻNA INFORMACJA! Prośba o modlitwę!


Drodzy Przyjaciele i Dobrodzieje!

Kilka dni temu informowałem Was, że ruszamy z pracami związanymi z budową katolickiej świątyni w Czerkasach na Ukrainie, gdzie od ponad trzech lat pracuję. http://areopag21.pl/post/5817/nareszcie-ruszamy-magnificat-anima-mea-dominum

Wczoraj 30 czerwca rozpoczęto grodzenie terenu pod przyszły kościół. Stało się jednak to, czego się obawialiśmy. Powtórzyła się sytuacja, która miała miejsce kilka lat temu na Obołonie w Kijowie, gdy oo. Franciszkanie rozpoczęli budowę kościoła w tej dzielnicy. Miejscowa ludność prawosławna zaczęła gwałtownie protestować. Niestety do dnia dzisiejszego nie udało się tam rozpocząć budowy.

Sytuacja powtarza się w Czerkasach. To samo miasto wydzieliło plac pod budowę świątyni. Mamy wszystkie niezbędne dokumenty i pozwolenia. Wszystko legalnie i zgodnie z prawem. Jednak siłom ciemności zależy na tym aby tam nie powstał kościół.

Gdy wynajęta firma rozpoczęła stawianie ogrodzenia zgromadziła się grupa kilkudziesięciu osób (prawosławnych) i zaczęła protestować. Wezwano policję.

Tak właśnie w praktyce wygląda demokracja na Ukrainie i poszanowanie podstawowych praw wolnościowych człowieka, w tym prawa do swobodnego wyznawania religii i budowania świątyń, co zresztą gwarantuje ukraińska Konstytucja!

Niezmiernie to dziwi, gdyż nasza niewielka wspólnota (ok. 200 parafian) nie jest żadnym zagrożenie w prawie 280 tys. Czerkasach.

Boli też to, że Ukraińcom, którzy tak licznie przybyli do Polski w poszukiwaniu pracy, nasze diecezje i parafie udostępniają kościoły i kaplice, aby mogli tam sprawować liturgię w obrządku wschodnim. Budują się nowe cerkwie w Polsce, a nam przeszkadza się w budowie niewielkiego kościoła!!

Ja obecnie przebywam w Polsce i wiem tyle, co mi przekazał ks. prob. Leon Lipiecki.
Dlatego Kochani prosimy o szturm modlitewny! Abyśmy potrafili pokonać te moce ciemności, które w opętały serca tych ludzi!

Proszę o udostępnianie tej informacji na swoich profilach i rozesłanie do swoich znajomych. Niech jak najwięcej ludzi o tym się dowie! Bóg zapłać!

 

Zgłoś post do moderacji