Możliwe konsekwencje wprowadzenia ,,Zatrzymaj Aborcję''

Możliwe konsekwencje wprowadzenia ,,Zatrzymaj Aborcję''


Jesteśmy obecnie świadkami ostatecznego rozwiązania kwestii aborcji. Inicjatorzy Ratujmy Kobiety 2017 zebrali 400 000 podpisów. Jest to niestety wielka tragedia, ponieważ zebrano tyle podpisów pod projektem mającym charakter zbrodniczy. Jednak projekt nie ma szans na przejście. Obecnie rządząca koalicja (rozszerzyła się też o środowiska republikańskie znane z antyaborcyjnych poglądów) raczej nie dopuści do zatwierdzenia projektu. Oczywiście koalicja może ulec Barbarze Nowackiej w celu pokazania, że nie jest zamknięty na inicjatywy ustawodawcze i dopuścić projekt w pierwszym czytaniu. Z drugiej strony płyną głosy zarówno z pałacu prezydenckiego jak i klubu parlamentalnego PiS odnośnie głosowania za jeszcze niezłożonym do sejmu projektem autorstwa dwoch pań tj. Kaji Godek-matki chłopczyka z Trisomią oraz członkini zarządu Fundacji Życie i Rodzina oraz Magdalena Korzekwa Kaliszuk-dyrektorka CitizenGO Polska. Projekt zakazuje aborcji eugenicznej czyli zabijania dzieci podejrzewanych! o chorobę bez zmian w kodeksie karnym. Projektowi udzielili oficjalnie wsparcia duchowego Konferencja Episkopatu Polski oraz to co ważne Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny. Jest komunikat Metropolity Warszawskiego abp. Sawy w którym nie tylko rekomenduje wsparcie projektu lecz też zachęca do sprzeciwu wobec zabijania nienarodzonych. 

 

Jako katolik serdecznie dziękuję prawosławnym braciom w wierze za wsparcie oraz niepozostawienie nas w potrzebie. Cieszę się, że mimo różnic jakie istnieją między nami możemy zrobić coś wspólnego. To właśnie nazywa się ekunemizm o którym uczył nas św. Jan Paweł Wielki. Różnimy się między sobą, ale jednak przynależymy do tego samego Boga, uznajemy świętą księgę jaką jest Pismo Święte a człowiek ma dla nas wielką wartość. Miejmy nadzieję, że relacje katolików i prawosławnych będą dobre oraz będą służyć na drodze do ostatecznego zbawienia. 

 

 

Pojawiły się deklaracje poparcia ze strony ,,celebrytów''

     Znalezione obrazy dla zapytania jasiek mela

Patryk Vega, reżyser ,,Pitbulla'' i ,,Botoks''                                                Jaś Mela,  działacz społeczny, alpinista, osoba niepełnosprawna o wielkim sercu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania marcin kwaśny           Znalezione obrazy dla zapytania michał krosny                                         

Marcin Kwaśny, aktor                                                                                              Ireneusz Krosny

 

Znalezione obrazy dla zapytania przemysław babiarz    

Przemysław Barbiarz, dziennikarz sportowy TVP i komentator

 

Znalezione obrazy dla zapytania antonina krzysztoń 

Antonina Krzysztoń, piosenkarka

Dominika Figurska z mężem

Dominika Figurska i Michał Chorosiński, małżeństwo aktorów

 

Znalezione obrazy dla zapytania leon knabit

Ojciec Leon Knabit, słynny zakonnik z TVP

 

Jak zatem widać poparcie dla ustawy ze strony osób znanych wydaje się być mniejsze niż w przypadku ,,Ratujmy Kobiety 2017'', ale jednak liczy się to jakie postawy sobą reprezentują. Patryk Vega nie jest może osobą ,,świętą'', ale na pewno nie jest mu wszystko jedno. W ostatnim filmie ,,Botoks'' umieścił straszną scenę aborcji. Przez nią ocena już i tak kontrowersyjnego filmu została obniżona. Nie jestem fanem tego gatunku filmowego, ale jednak cieszy mnie to że odważył się zaprezentować w sposób naturalistyczny prawdę przynajmniej o aborcji. Jeszcze raz dziękuję tym wszystkim osobom i niech im Bóg im błogosławi. 

 

 

I co dalej pozostaje?

Zatwierdzenie przez parlament, senat a następnie podpis prezydenta Andrzeja Dudy, który przyznał się że chce by ustawa zakazująca aborcji eugenicznej weszła w życie.  Miejmy nadzieję, że Agata Kornhauser Duda nie ulegnie ona feministkom i nie wpłynie na swojego męża tak jak to było w przypadku Lecha Kaczyńskiego i jego wielkiej małżonki. Aborcja w przypadkach eugenicznych zostanie zabroniona i znikną być może ze szpitali niektórych tzw. aborterzy ponieważ zabraknie ,,pacjentek'' na zabieg. Oczywiście lewica będzie tak wściekła, że w końcu pokażą swoje brutalne instynkty. 

 

1. Pojawi się nowa edycja ,,Kobiet na fali'' czyli statków, które będą zabierać kobiety ,,umęczone przez władzę PiS'' na legalną aborcję za małą opłatą lub za darmo. 

2. Feministki zaczną się odgrażać na kościołach i księżach w sposób taki sam na zachodzie. Oczerniać ,,czarnych'' i katolików. 

3. Pojawią się akcję mające zwrócić uwagę na rzekome ,,śmierci i samobójstwa kobiet''.

 

 

Od siebie mogę dodać jednak, że minister Radziwiłł w ostatnim czasie prowadzi politykę oszczędności służby zdrowia na chorych dzieciach oraz ogranicza standardy opieki okołoporodowej . Wraz z wejściem w życie ustawy powinno się odwołać ministra i wymienić go na porządnego fachowcę i zarządce. 

Zgłoś post do moderacji